Håll ner knappen CMD och tryck + / -

Vinnare Konstverk hösten 2019

Årets extravinst är ett verk är ett foto iscensatt av Jeanette Ehlers och en print av ett kemigram av Åke E:sen Lindman. Slumpen avgör vilket verk respektive du som vinnare får. Har du vunnit en extravinst behöver du själv inte göra något, vinsten skickas oramad ut med posten.
Extravinsterna visas längst ner i galleriet.
Nr Namn Kontor/Avdelning/Ort
1 Eva Johansson Norlin Gnarp
2 Sören Holmqvist Stockholm
3 Helena Clarin Jönköping
4 John Persson RMK
5 Nina Pettersson CBAG-D
6 Lee Johansson Zingerman Vendelsö
7 Matz Nilsson Åhus
8 Jan Jämtberg Gävle
9 Maria Tornell CQ
10 Roland Hallberg Stockholm
11 Gudrun Wallin Katrineholm
12 Kristiina Sand ASRMTM
13 Margareta Samuelsson Uddevalla
14 Margita Östholm Stockholm
15 Sandra Pettersson Spånga
16 Jonas Sörenby CTIR
17 Mia Ericsson Kungsholmstorg
18 Katharina Savander HCEA
19 Stefan Rolander Söderhamn
20 Eva Ingemor Tillström Skarpnäck
21 Gullevi Nyström Tyresö
22 Fredrik Solvik ASRFF
23 Maria Forsberg CTBL
24 Tommy Wrase ORKV
25 Anne-Li Modig CTOT
26 Eva De Neergaard Landskrona
27 Tord Falk Österskär
28 Ulf von Geijer Uppsala
29 Elin Elfvén CBSC-S
30 Liselotte AhlFORD Uppsala
31 Roland Håkansson Malung
32 Håkan Jurger Åmmeberg
33 Katarina Eriksson RSK-K
34 Jonas Kerper RSK-K
35 Susanna Bardlow CXO
36 Lars Ullström Tyresö
37 Birgitt Norberg Hudiksvall
38 Anna Zickert Söderström Järna
39 Elisabeth Vongle CQR
40 Fredrik Angelin CTOQ
41 Liselott Eskesen Häll CPCG
42 Inger Ray Näs Quarteira, Algarve
43 Emma Landgren Uppsala Boländerna
44 Gun-Marie Åkerlund Älta
45 Thomas Alevid RSF-D
46 Christina Westerback RSP-P
47 Ann-Christine Hannerud Sköndal
48 Carl Fredrik Tiderius Solna Strand
49 Gudrun Eriksson Skinnskatteberg
50 Björn Börjesson Stockholm
51 Chrisitna Olsson CBSG-U
52 Karl Nygren HKXI
53 Birgitta Eriksson Sundsvall
54 Madeleine Brolin HPOS
55 Barbara Lypinska Tyresö
56 Mikalea Hazell CXU
57 Berit Lundqvist Hultsfred
58 Lennart Andersson Gävle
59 Judith Nebel Ödåkra
60 Mats Eriksson RUE
61 Henrik Rydinger RSF-R
62 Gunilla Sjöholm Västerhaninge
63 Johnny Björkman CDOG
64 Gullvi Ekström Bromma
65 Tonny Bringevall Halmstad
66 Gudrun Ideström Mörbylånga
67 Anna Juserius CBBG-G
68 Björn Camén Karlstad
69 Jörgen Nielsen Stockholm
70 Viveka Liljekvist CPD
71 Bo Berglund Piteå
72 Berit Fahleson Hässelby
73 Helena Myrin CTPA
74 Magdalena Rödholm CTVG
75 Helena Andersson Haslum CEVB
76 Krisitina Pelow Fjugesta
77 Niclas Virin Bromma
78 Catharina Fuchs Berhardsson ASRSB
79 Björn Andersson Stockholm
80 Krisitna Röjemo CTCG
81 Thomas Andersson Umeå
82 Björn Ringdahl Stockholm
83 Anders Flodén HXK
84 Ulf Hedberg Stockholm
85 Mats Bernö Åkerberga
86 Urban Dalborg CXS
87 Anders Johansson CK
88 Liselotte Elfstrand CETG
89 Ingemarie Hjalmarsson Insjön
90 Fredrik Sjöberg Nice
91 Maria Olsson Stureplan
92 Bengt Thorsell Järfälla
93 Alexander Lindeskog ASRMTA
94 Åsa Olsson Köping
95 Karin Sandlund Nordmaling
96 Ulf Elisasson Arenastaden
97 Inga-Lena Gunnarsson Uppsala
98 Ingela Roslin ASRMTR
99 Lena Nyholm Gantofta
100 Julija Bader CBSE-N
101 Catharina Gunnarsson Västerås City
102 Birgitta Hjort Köping
103 Eva Halling Stockholm
104 Andreas Forsman Landskrona
105 Per Fors Uppsala City

​Extravinster

Nr Namn Kontor/Avdelning/Ort
106 Per Kruse Hirschfeldt CXOK
107 Margareta Mühlenbock Lidingö
108 Nick Peana RSF-P
109 Susanne Granat HCEA
110 Bo Valin Estoril
111 Kristina Nordlöf ASRSS
112 Stina Olsson Arnlund Enköping
113 Kerstin Leymann CEVO
114 Birgitta Guldevall Östra station
115 Monica Forseke Järfälla
116 Mikael Nilsson CTFT
117 Christina Ahlberg CXS
118 Susen Pedersen Stockholm
119 Lars-Göran Ingvarsson Palanga
120 Karin Åkerblom Sergel Sthlm
121 Dilukshi Silva Prajapati CTVY
122 Per Molin Nykvarn
123 Anna Karlsson Sveavägen
124 Sofi Gidlöf CDAG-D
125 Marcus Vesterholm Lindesberg
126 Daniel Nitsler CK
127 Karin Croon HCIA
128 Margareta Dufwa Danderyd
129 Marianne Nordin Mölle
130 Marianne Lundberg Lidköping
131 Jenny Dahl CBGG
132 Ingrid Bergvall Stockholm
133 Lars Ahlberg Åkersberga
134 Cecilia Larbrant Linköping City
135 Kenneth Pettersson CBAG-M
136 Gunnel Svensson Stockholm
137 Kristina Harrysson CDZK
138 Axel Engström HKHI-G
139 Yngve Terelius Stockholm
140 Andréa Bartholdson CXMA
141 Anna Johannesson CDKC
142 Anders Ohlner Malmö
143 Catarina Wilkinson ASRFF
144 Karolina Ernborg CTPA
145 Hanna Brüllhoff CBBK-P
146 Rune Olsson Falkenberg
147 Dennis Ekman Eksjö
148 Christel Nilsson Helsningborg Norr
149 Helena Westin HSE
150 Sofie Bengtsson ASRMTR
151 Kerstin Lundfeldt Johanneshov
152 Christl Aderskog Lyrestad
153 Daniel Kallur CTIR
154 Stina Reland Stockholm
155 Ingvar Bergquist Tullinge
156 Fredrik Rinman CDAF
157 Anita Olsson Stockholm
158 Hanna Greenwood CIG-D
159 Göran Rylander Lerum
160 Axel Rafsten RMK
161 Rosemarie Liljegard Ulricehamn
162 Leif Sjöholm Bunkeflostrand
163 Aneltte Hermansson Hemse
164 Anne-Christine Bissessar CTOP
165 Anna Lövholm ORKK-U
166 Bo Renström Skellefteå
167 Hans Andersson Kilafors
168 Stig-Jöran Sjöö Göteborg
169 Ulla Nordin Haninge
170 Bertil Kempe Stockholm
171 Stefan Ejnesjö Säffle
172 Berit Frisén Göteborg
173 John Schluter Lidingö
174 Gun Ternstedt Enskede
175 Anders Åström Högalid
176 Carina Larsson ASRMTM
177 Ulla Jonsson CBSR
178 Hans Almroth Senoren
179 Magnus Lindskog CFFL
180 Per Lindholm CFFI-U

Extravinst: Foto iscensatt av Jeanette Ehlers

Extravinst: Print av ett kemigram av Åke E:sen Lindman